Jak zbudować mięsień

Jak zapewne wiesz, utrata wagi nie oznacza pozbycia się tkanki tłuszczowej. Kiedy rzucamy się w utratę wagi, utrzymanie masy mięśniowej jest jedną z najlepszych rzeczy, które można zrobić dla skutecznego spalania tłuszczu. Jak pozbyć się tłuszczu bez utraty masy mięśniowej?

Otrzymywanie wystarczającej ilości kalorii

Jestem przekonany, że większość osób, które utknęły w odchudzaniu i nie mogą już nic stracić, nie je wystarczającej ilości kalorii. Ona po prostu nie je wystarczająco dużo. Gdy ograniczasz zbyt duże spożycie kalorii, w organizmie zaczyna aktywować się duża liczba mechanizmów obronnych, które zapobiegają pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Oprócz spowolnienia metabolizmu i ograniczenia aktywności tarczycy, zaczniesz również tracić masę mięśniową.

Czy jest ktoś, komu nie przeszkadzają mięśnie? Chyba wszyscy kochamy i pragniemy mięśni. W momencie dużego deficytu kalorycznego niestety nasz organizm nie ma podobnych odczuć. Mięśnie są dla niego zbędne. Spalają zbyt wiele kalorii, które trzeba zachować dla innych funkcji organizmu. Zawsze zaczynaj od wyższego spożycia kalorii i stopniowo zmniejszaj. Nigdy na odwrót.

Czy znasz powiedzenie: on używa mięśni zamiast mózgu / głowy? Podczas utraty wagi tak całkowicie nie ma zastosowania. Musisz dać organizmowi powód, aby mieć mięśnie. Albo ich użyjesz, albo ich stracisz. Jeśli nie dajesz organizmowi powodu do utrzymania masy mięśniowej, po prostu rozkłada mięśnie i wykorzystuje je jako energię.

Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu bez utraty masy mięśniowej, jakaś forma treningu siłowego jest dla ciebie koniecznością. Możesz schudnąć nawet bez treningu siłowego, ale stosunek mięśni i tłuszczów, których się pozbędziesz, będzie bardziej korzystny dla masy mięśniowej. Jeśli chcesz pozbyć się głównie tłuszczów, musisz dać organizmowi powód do utrzymania mięśni.

Otrzymać wystarczającą ilość białka

Mięśnie zbudowane są z aminokwasów, których podstawowym budulcem są białka. Białka tworzą tkankę mięśniową, ale są również kluczowym elementem w każdej komórce ciała. Białko jest jednym z dwóch podstawowych makroskładników odżywczych, których nie wolno ograniczać.

Ilość przyjmowanego białka zależy od wielu czynników, takich jak codzienna aktywność lub ilość węglowodanów. Ogólnie rzecz biorąc, należy wziąć od 0,8 do 1,2 grama białka na 1 kg masy ciała. Dla populacji sportowej zalecane rozproszenie jest znacznie większe. Od około 1,2-1,4 grama na 1 kg masy ciała u sportowców wytrzymałościowych, przez 1,6-1,8 grama na 1 kg masy ciała u sportowców wytrzymałościowych do 2,2-2,5 grama na 1 kg masy ciała u sportowców szybkościowych.

Dla większości ludzi ćwiczenia cardio nadal idą w parze z odchudzaniem. Jednocześnie ćwiczenia cardio do utraty wagi nie są wcale potrzebne. Tak można schudnąć i uruchomić cardio, ale czy to naprawdę konieczne? Be. Jedyną rzeczą, która jest ważna w odchudzaniu, jest deficyt energii, dzięki czemu organizm może pobierać energię z zapasów tłuszczu. Następnie wystarczy ćwiczyć, aby utrzymać lub uzyskać masę mięśniową.

To wszystko, czego potrzebujesz. Aby osiągnąć wyniki, nie jest konieczne likwidowanie się każdego dnia tygodnia na siłowni. Podczas gdy podczas ćwiczeń spalisz kilkaset dodatkowych kalorii, spalisz ich tysiące podczas day.An aktywna, regularnie ćwicząca kobieta może być znacznie szczuplejsza niż jej bardziej wymiarowe koleżanki, chociaż “kilogramy” są takie same. Identyczna objętość waży inaczej, ponieważ mięsień ma znacznie gęstszą strukturę niż tłuszcz.

Wypróbuj więcej rodzajów ćwiczeń

Być może boisz się, że po treningu będziesz wyglądał jak kulturysta, więc lepiej idź do zumby lub aerobiku, mając nadzieję, że zrzucisz z siebie kilogramy. Szybkie odchudzanie jest często sygnałem tylko, że tracisz płyny, a nie tłuszcz.

Ruch w ten sposób wzmacnia, twardnieje, uczestniczy w funkcjonalności układu mięśniowo-szkieletowego, wpływa na to, czy coś boli, czy nie. I nie tylko, że, ponadto, rozpoczyna metabolizm, stymuluje krążenie limfy – i jako bonus, jeszcze bardziej podnosi nastrój.

Jest to oczywiście prawdziwe równanie: im więcej mięśni masz, tym szybciej “opony” znikają, ponieważ mięśnie z tłuszczu pobierają energię do ich działania. Dzięki wzmocnieniu, podstawowy metabolizm jest znacznie zwiększony, co w kategoriach laika oznacza, że spalanie tłuszczu następuje szybciej, po prostu żyjąc. 

Jeśli chcą osiągnąć poprawę funkcji układu krążenia, poczuć się lepiej, mieć więcej energii i schudnąć, pomoże im każdy regularnie uprawiany sport uzupełniony odpowiednim stylem życia. Sport powinien stać się codziennym elementem ich życia. Jest to zapobieganie urazom i lekarstwo na wiele trudności. Aby utrzymać rozwój sportu przez długi czas, a jednocześnie nadal cieszyć się nim, potrzebujemy zmian i różnorodności.

Na siłowni wypróbuj więcej rodzajów ćwiczeń. Za najskuteczniejsze ćwiczenie uważa się trening interwałowy instruktora, któremu towarzyszy naprzemienne wykonywanie ćwiczeń o niższej i wyższej intensywności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*